روش لایو اینستا حرفه ای با رینگ لایت

#070075;font-size:17px;font-family:irsans;text-align:right;">کاربردهای رینگ لایت

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">در حقیقت رینگ لایت‌ها، در ابتدا برای اهداف پزشکی و دندان پزشکی توسعه یافتند. با این حال، با توجه به قابلیت‌های بالقوه و گسترده‌، این ابزار برای کاربردهای متعدد تجاری تغییر یافت. در ادامه برخی از کاربردهای رینگ لایت آورده شده است:

 تأکید بر جزئیات

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">رینگ لایت‌ها به سبب طراحی و ساختارشان، ابزارهایی عالی برای تأکید بر جزئیات در عکس‌ها و فیلم‌ها هستند. به علت طراحی حلقوی رینگ لایت، امکان استفاده از دوربین در میان حلقه فراهم است که کاربر را قادر می‌سازد بر روی جزئیات خاص در تصویر فوکوس کند.

 تصویر برداری ماکرو

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">استفاده از رینگ لایت حین تصویربرداری باعث توزیع یکنواخت یک نور کاملا در تمامی جوانب مدل یا سوژه‌ می‌شود. برای عکاسی ماکرو، رینگ لایت نسبت به لایت باکس روشنایی رو به جلو بیشتری دارد و نور را در اطراف یک شی کوچک به اندازه کافی توزیع می‌کند تا سایه‌ها را پنهان کرده و جزئیات بیشتری را ارائه دهد. رینگ لایت‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند تا بدون صرف هزینه زیاد، عکس و فیلم با کیفیت بالا بگیرند.

 ایجاد جلوه‌های رنگی

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">با تعویض لامپ‌های عادی و سفید رینگ لایت به لامپ‌های با رنگ‌های متنوع یا استفاده از فیلتر رنگی در نقاط مختلف آن، می‌توان به راحتی از رینگ لایت برای ایجاد جلوه‌های رنگی (کالر افکت) استفاده کرد.

 تولید فیلم

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">هنگام استفاده از رینگ لایت به عنوان تنها منبع نوری در تصویر برداری یا فیلم تبلیغاتی، هاله نور جذابی پیرامون سوژه عکس یا فیلم ایجاد شده و سوژه را به صورت درخشانی مشخص می‌شود. این ویژگی ظاهری نمایشی و حرفه ای را در فیلم برداری فراهم می‌کند برای داشتن یک ویدئو حرفه‌ای تر، میتوان از سافت باکس‌ها یا نورهای جانبی برای تکمیل رینگ لایت استفاده کرد.

 کاربرد آرایشی

رینگ لایت

#666666;line-height:1.5;font-size:14px;">رینگ لایت

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">به علت این که رینگ لایت ویژگی‌های ظاهری چهره را واضح‌تر نشان می‌دهد و به نمایش رنگ واقعی پوست و و لوازم آرایشی نیز کمک می‌کند تقریبا هر میکاپ آرتیست حرفه‌ای در یوتیوب از یک رینگ لایت برای آموزش آرایش استفاده می‌کند.

#070075;font-size:17px;font-family:irsans;text-align:right;">انواع رینگ لایت

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">انواع مختلف رینگ لایت وجود دارد که  هرکدام بسته به موضوع و اهداف پروژه عکاسی، مزایای منحصر به فردی دارد.

رینگ فلاش ها

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">بیشتر رینگ فلاش ها مستقیماً در جلوی لنز دوربین قرار می‌گیرند و اغلب برای نوردهی مناسب از نورسنج دوربین فرمان می گیرند. این نوع نور متکی به باتری است و در درجه اول در عکاسی ماکرو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رینگ لایت تلفن همراه

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">این چراغ روشنایی کوچک متکی به باتری بر روی تلفن همراه هوشمند قرار می‌گیرد و به طور معمول یک خروجی نور پیوسته را فراهم می‌کند. این نوع رینگ لایت برای عکس‌های سلفی و فیلم‌های هوشمند عالی است.

رینگ لایت فلورسنت خود ایستا

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">این نوع رینگ لایت قطر بزرگتری دارد و مستقیماً روی یک پایه نوری سوار می‌شود. دوربین عکاسی یا تلفن را می‌توان به صورتی قرار داد که سوژه از میان حلقه مشاهده گردد. به علت تابش نور مداوم، رینگ لایت فلورسنت را می‌توان برای کاربردهای غیر عکاسی، مانند میکاپ آرتیست و آرایشگران، نیز مورد استفاده قرار داد. این نوع رینگ لایت از یک درجه حرارت رنگ استفاده می‌کند که رنگ آن با فیلترهای ارائه شده قابل تغییر است و به منبع تغذیه برق شهری نیازمند است.

رینگ لایت LED خود ایستا

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">مشابه رینگ لایت فلورسنت، این نوع رینگ لایت حلقه بزرگتری دارد و مستقیما روی یک پایه قرار می گیرد. دوربین عکاسی یا تلفن را می‌توان به صورتی قرار داد که سوژه از میان حلقه مشاهده گردد. این نور LED معمولا دارای قابلیت تغییر شدت نور است، و قابلیت تغییر دمای رنگ یا تغییر رنگ با استفاده از فیلتر می‌باشد. این نوع رینگ لایت در بین میکاپ آرتیست و آرایشگران محبوب است و از منبع تغذیه برق شهری استفاده می‌کند.

تهیه رینگ لایت

رینگ لایت

#666666;line-height:1.5;font-size:14px;">رینگ لایت

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">رینگ لایت‌ها را می‌توانید خریداری کنید، اما در حال حاضر آموزش‌های زیادی در مورد نحوه درست کردن آن‌ها نیز وجود دارد. با این حال، به خاطر داشته باشید ساخت رینگ لایت ثابت (غیر فلاش) برای فیلم، معمولاً امری چالش برانگیز است زیرا باید انواع لامپ‌ها را امتحان کرده و از مواد مناسب استفاده کنید تا مطمئن شوید رینگ لایت شما برای استفاده مکرر و طولانی بی خطر است.

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">نکته مثبت استفاده از نور ثابت، در مقایسه با داشتن رینگ فلاش که با هر کلیک شاتر چشمک می‌زند، این است که اعمال تغییرات لازم برای دستیابی به جلوه دلخواه و قدرت نور آسان‌تر است. از سوی دیگر رینگ فلاش ها می‌توانند در صرفه جویی در مصرف انرژی مفید باشند.

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">هنگام خرید یا درست کردن رینگ لایت باید توجه کرد که توان لامپ و ابعاد آن دارای اهمیت است. اگر می‌خواهید نور قابل توجهی در چشمان سوژه شما باشد، به چراغی حلقه بزرگتر احتیاج دارید. در حالی که، اگر تعداد زیادی کلوز آپ یا نمای بسته داشته باشید، رینگ لایت کوچک نیز همین اثر را دارد.

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">درمورد شدت، معمولاً بهتر است از نوعی که دارای تنظیم کننده شدت نور است استفاده کنید تا بتوانید با توجه به فاصله بین چراغ حلقه و سوژه ، به راحتی توان لامپ را تنظیم کنید.در آخر، به دمای رنگ نور حلقه خود توجه داشته باشید.

#666666;line-height:2;font-family:irsans;text-align:right;">حتی اگر تصمیم دارید از فیلترهای رنگی استفاده کنید تا به طور موقت باعث ایجاد رنگهای سرگرم کننده شوید ، بهتر است یک رنگ پیش فرض طبیعی‌تر داشته باشید. نورپردازی فلورسنت، سفید گرم و یا نورهای حتی سفید سرد اغلب نسبت به به رینگ لایت با نور زرد گرم یا سفید روشن بهتر هستند.

#070075;font-size:17px;font-family:irsans;text-align:right;">نحوه استفاده از رینگ لایت

#666666;line-height:2;font-family:irsans;">پس از آماده شدن سوژه، کافی است چراغ حلقه را جلوی دوربین خود قرار دهید. چه از تلفن دوربین دار و چه از یک دوربین حرفه‌ای‌تر استفاده می‌کنید ، اطمینان حاصل کنید که لنز درست در مرکز چراغ حلقه قرار گرفته است تا نور همیشه به صورت یکنواخت روی سوژه باشد. برای نگه داشتن دوربین و رینگ لایت، از کلیپس یا حتی سه پایه استفاده کنید.

رینگ لایت خوب را از کجا بخرم ؟

#777777;margin:0px 0px 0px;">یک رینگ لایت خوب و با کیفیت را باید از یک فروشگاه معتبر خریداری کنیم. فروشگاه لوازم نورپردازی حامی نور، با عرضه ی انواع رینگ لایت (از نظر ابعاد، نوع نور، جنس و برند) و همچنین قیمت مناسب، در ماه های اخیر مورد اقبال عکاسان و سایر مشتریان  قرار گرفته است.

#777777;margin:0px 0px 0px;">فروشگاه حامی نور انواع این منبع نوری را با ضمانت و گارانتی اصل و در اسرع وقت به مشتریان ارائه می دهد. هنگام خرید از فروشگاه حامی نور، انواع رینگ لایت، توسط کارشناسان خبره ی این فروشگاه، در حضور مشتری، مورد تست قرار گرفته و همراه با تجهیزات جانبی به مشتریان عرضه می شود.

تاریخ : 18-9-2021 , 6:15  بازدید : 21