مقایسه ۱۱ تفاوت قرص و ژل ماشین ظرفشویی + معایب و مزایای آن ها

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">تفاوت‌های قرص و ژل ماشین ظرفشویی چیست؟ در هنگام انتخاب شوینده، بین قرص و ژل ظرفشویی کدامیک را انتخاب کنیم؟ قرص ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی چه مزایا و معایبی دارند؟ در این مقاله به بررسی مقایسه قرص و ژل ماشین ظرفشویی آسیمن می‌پردازیم و تفاوت‌های آنها را به شما خواهیم گفت.

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">بهترین ژل ماشین ظرفشویی | تفاوت مایع ظرفشویی با مایع ماشین ظرفشویی | ژل ماشین ظرفشویی ایرانی

#2c2f34;text-align:justify;">مقایسه قرص و ژل ماشین ظرفشویی

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">در بین شوینده‌های ظروف و مخصوص ماشین ظرفشویی، انواع قرص، پودر و ژل ماشین ظرفشویی وجود دارند که هم از لحاظ قیمت و هم از نظر میزان پاک کنندگی با هم فرق دارند. از طرفی، برخی از آنها قدرت لکه‌بری و چربی زدایی بیشتری دارند یا بیشتر با محیط زیست سازگار هستند. در ادامه به مقایسه قرص و ژل ماشین ظرفشویی می‌پردازیم.

#2c2f34;text-align:justify;">ویژگی‌های قرص ماشین ظرفشویی

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">برای انتخاب و مقایسه بین قرص و ژل ماشین ظرفشویی ابتدا باید با ویژگی‌های هر یکی از این شوینده‌ها آشنا شوید. ابتدا ویژگی‌های قرص ماشین ظرفشویی را بررسی خواهیم کرد.

#2c2f34;text-align:justify;">۱- راحتی در استفاده

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">برای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی، برخلاف پودر ماشین ظرفشویی، دیگر نیازی به حل کردن آن در آب نیست. در ماشین‌های ظرفشویی، محفظه‌هایی برای قرار دادن قرص ماشین ظرفشویی تعبیه شده است که به راحتی می‌توان قرص را در آن قرار داد و ماشین را روشن کرد تا تمیزی ظرف‌ها انجام شود.

#2c2f34;text-align:justify;">۲- قرص ماشین ظرفشویی؛ قوی در چربی زدایی

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">قرص‌های ماشین ظرفشویی، از بهترین شوینده‌ها برای از بین بردن چربی‌های غلیظ و سنگین روی ظروف هستند. با استفاده از آنها دیگر نیازی به نگرانی بابت ماندن چربی‌ها روی ظروف نخواهید داشت.

#2c2f34;text-align:justify;">۳- قیمت بالاتر

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">قرص‌های ماشین ظرفشویی نسبت به پودر ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی گران‌تر هستند و نمی‌توان از آن‌ها در چندین چرخه ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

#2c2f34;text-align:justify;">۴- طولانی تر بودن زمان شست و شو

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">در هنگام استفاده بین قرص ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی این نکته را در نظر داشته باشید که، قرص‌های ماشین ظرفشویی نسبت به ژل برای شست‌وشو نیاز به زمان بیشتری دارند تا رسوبات از بین بروند. همچنین زمان حل شدن آنها در آب بالاتر است.

#2c2f34;text-align:justify;">۵- قرص ماشین ظرفشویی تنوع بیشتری دارد

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">قرص‌های ماشین ظرفشویی دارای فناوری جدیدتری نسبت به ژل‌ها و پودرهای ظرفشویی هستند. به همین دلیل بهترین تولید کنندگان شوینده در دنیا انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی را با رایحه‌های مختلف برای ماشین ظرفشویی تولید کرده‌اند و تنوع آنها بیشتر از ژل ماشین ظرفشویی است. البته قرص ماشین ظرفشویی کاربردهای دیگری هم در خانه‌داری دارد. سایر را در خانه‌داری می‌دانید؟ برای تهیه برندهای مختلف قرص ماشین ظرفشویی با قیمت‌های به صرفه و بالاترین کیفیت، می‌توانید انواع را به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

#2c2f34;text-align:justify;">منبع:

https://titr-news.ir/2023/11/comparing-the-gel-with-other-dishwasher-detergents/

تاریخ : 20-11-2023 , 7:15  بازدید : 11