بازی های فکری مافیا و مونوپولی

امروزه باز های فکری جایگاه خاصی در بین جمع های دوستانه و خانواده ها پیدار کرده اند

در این مقاله به دو تا از بهتزین بازی های فکری که در حال حاضر در ایران وجود دارد رابررسی می کنیم.

بازی مافیا

بازی مافیا از آن نوع بازی های فکری دسته جمعی می باشد که شما می توانید در جمع های دوستانه این بازی را انجام دهید.

ایم بازی در دو فاز شب و روز انجام می شود.پو افراد در این بازی به دو دسته مافیا و شهروند تقسمی می شوند.

ماموریت شهروندان این است که مافیا ها را از شهر بیرون کنند.

ماموریت مافیا ها هم کشتن شهروندان است و گمراه کردن آنها است.

در فاز روز بازی همه ی افراد حاضر در بازی باید از خود دفاع کنند و در پایان رای گیری می شود و هرکس رای اکثزیت بیاورد از بازی خارج می شود.

ولی در فاز شب مافیا ها چشمان خود را باز می مند و یکدیگر را می شناسند وبه یکی از افراد شهروندان شلیک می کنند.

شهروندان هم یک نفش دارند به اسم حرفه ای که در شب می تواند شلیک کند.

بازی فکری مونوپولی

بازی مونوپولی یک بازی فکری 2 نفره می باشد و البته تا 5 نفر هم می توانند با هم این بازی را نجام دهند.

استراتژی‌های بازی مونوپولی

  • آشنایی با کارت‌های بازی: در این بازی ۱۶ کارت Chance و ۱۶ کارت Community Chest وجود دارند که همه‌ی آن‌ها به شما اجازه می‌دهند که کاری را انجام دهید؛ با انواع این کارت‌ها آشنا شوید تا زمانی که در هنگام بازی با یکی از آن‌ها روبرو شدید، شگفت‌زده نشوید.
  • آموختن احتمالات: براساس احتمالات، احتمال آوردن عدد ۷ از طریق تاس‌ها، ۱۶.۶۷ درصد است و پس از آن، احتمال آوردن دو عدد ۶ و ۸ امکان‌پذیرتر است؛ با دانستن این احتمالات قادر خواهید بود که اگر فرضاً یکی از رقبا ۷ پله تا خانه‌ای فاصله دارد که شما مالک آن هستید، با ارتقا دادن آن (بوسیله‌ی ساخت ساختمان)، حق شارژ بیشتری را از او دریافت کنید.
  • خریداری املاک در سریعترین زمان ممکن: در ابتدای بازی تلاش کنید که بیشترین املاک ممکن را بخرید تا بدین شکل، بیشترین اجاره‌ی ممکن را در طول بازی بدست آورید. خرید اولیه منجر به کاهش قابل توجه پول شما خواهد شد اما با قرار گرفتن مهره‌ی بازیکنان روی خانه‌ای که در تملک شما قرار دارد، قادر خواهید بود که پول اجاره‌ی خوبی از آن‌ها گرفته و سرمایه گذاری ابتدایی را جبران کنید.
  • در اختیار گرفتن مناطق انحصاری: اگر قادر بودید، تمام املاک مربوط به یک رنگ را خریداری کنید تا در نتیجه به منطقه‌ی انحصاری دسترسی پیدا کرده و بتوانید از رقیبان خود حق اجاره‌ی دو برابری دریافت کنید؛ همچنین با ساخت ساختمان و هتل در آن ناحیه، قادر خواهید بود تا میزان حق اجاره را به شکل قابل توجهی افزایش دهید.
  • تلاش برای مسدود کردن رقبا: برنامه‌ریزی دقیقی در مورد خریدهایتان در سر داشته باشید و به بازیکنان دیگر اجازه ندهید که به مناطق انحصاری دست پیدا کنند و آن‌ها را مسدود کند. کار خود را با مناطقی نظیر Mediterranean و Baltic شروع کنید که هزینه‌ی خرید پایینی دارند. با در ختیار گرفتن حداقل یک ملک از هر رنگ، شانس خود را برای مسدود کردن رقبا و پیروزی در بازی افزایش خواهید داد، مخصوصاً آنکه بتوانید خودتان به مناطق انحصاری دسترسی پیدا کنید.
  • عدم خریداری شرکت‌های خدماتی: The Water Works و Electric Company تاثیری روی مناطق انحصاری ندارند و تنها دو خانه از بازی را به خود اختصاص داده‌اند که این یعنی احتمال حضور بازیکنان در هر یک از آن‌ها ۱ به ۳۶ خواهد بود، بنابراین تاثیر قابل توجهی روی شارژ دریافتی از سوی بازیکنان نخواهند داشت؛ با توجه به این توضیحات، وقت و پول با ارزش خود را برای تصاحب این دو خانه هدر ندهید.
  • همواره پول کمی را در اختیار داشته باشید: زمانی که استراتژی خریدهای خود را در بازی پیاده می‌کنید، همواره تلاش نمایید که حداقل ۳۰۰ دلار پول برای خود باقی گذاشته باشید تا در زمان‌های حساس مثل رفتن به زندان، پولی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید بدون مشکلی به بازی خود ادامه دهید، در غیر اینصورت (عدم وجود پول نقد کافی) مجبور خواهید شد تا با گرو گذاشتن یکی از املاکتان نزد بانک، وامی را دریافت کنید که اگر موفق به بازگرداندن آن نشوید، ورشکسته اعلام شده و از بازی اخراج خواهید شد!

تاریخ : 3-8-2021 , 10:35  بازدید : 417