ساندویچ پانل در زنجان در مورد ساختمان سازی

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل محصولی است که برای روکش دیوارها و سقف ساختمانها استفاده می شود. هر پانل شامل هسته ای از مواد عایق حرارتی است که از دو طرف با ورق فلز پوشانده شده است. ساندویچ پانل ها مواد ساختاری نیستند بلکه مواد پرده هستند. نیروهای سازه ای توسط چارچوب فولادی یا قاب حامل دیگری که ساندویچ پانل ها به آن متصل شده اند ، حمل می شوند.

انواع ساندویچ پانل به طور کلی با مواد عایق حرارتی که به عنوان هسته مورد استفاده قرار می گیرند ، گروه بندی می شوند. ساندویچ پانل ها با هسته های EPS (پلی استایرن منبسط شده) ، پشم معدنی و پلی اورتان (PIR یا پلی ایزوسیانورات) همگی به راحتی در دسترس هستند.

این مواد به طور عمده در عملکرد عایق حرارتی ، عملکرد عایق صدا ، واکنش در برابر آتش و وزن متفاوت است.

 

چرا از ساندویچ پانل استفاده می کنیم؟

ساندویچ پانل ها به دلیل مزایای متعددی که عمدتا مربوط به هزینه است مورد استقبال گسترده قرار گرفته اند. مقایسه بین فن آوری پارتیشن بندی قاب یا گل میخ (قاب های پوشیده از ساندویچ پانل) و فن آوری های ساختمانی سنتی بر اساس دیوارهای بنایی مزایای ساندویچ پانل را در سه زمینه اصلی آشکار می کند:

1. هزینه های مستقیم

ساخت یک ساختمان در هر دو فناوری نیاز به سطوح مخارج سرمایه مشابه دارد.
مقایسه در این زمینه شامل هزینه مصالح ساختمانی ، نیروی کار و حمل و نقل است.

 

 

2. زمان ساخت

تکمیل یک ساختمان بر اساس فرایند سنگ تراشی سنتی ممکن است 6 تا 7 ماه طول بکشد.
تکمیل یک ساختمان با همان حجم با استفاده از پارتیشن های میخ فقط 1 ماه طول می کشد.
زمان ساخت و ساز بسیار مهم است. هرچه زودتر یک ساختمان تولیدی یا انبار برای بهره برداری راه اندازی شود ، زودتر می توان بازگشت سرمایه را به دست آورد.

ساختمانهای پارتیشن گل میخ به جای "ساخته شدن" مونتاژ می شوند. قطعات ساختاری و اجزای روکش شده به محل می رسند و سپس مانند خانه ای از آجرهای اسباب بازی مونتاژ می شوند. مزیت دیگر این است که نیازی به صبر کردن پوسته ساختمان برای از دست دادن رطوبت اضافی نیست.

3. مراحل ساخت و ساز

در برخی از بخشهای صنعت ، الزامات ساختمانی می تواند برای یک پروژه ساختمان بسیار مهم باشد. ساخت پارتیشن گل میخ یک "فرآیند خشک" است ، بدون نیاز به آب برای مصالح ساختمانی. یک فرآیند خشک فقط نیاز به مونتاژ ساختار و ثابت کردن روکش با پیچ دارد.

در بناهای سنتی بنایی از "فرآیندهای مرطوب" استفاده می شود که برای ساختن ملات برای آجر کاری ، بتن وبرای ریخته گری یا گچ برای انجام نیاز به مقدار زیادی آب دارد.

برخی از بخشهای صنعت ، مانند پردازش چوب یا تولید دارویی ، به رطوبت نسبی ثابت و کنترل شده نیاز دارند ، که مانع از مراحل مرطوب ساخت و ساز می شود.

هزینه ساندویچ پانل چقدر است و ارزان ترین آنها کجاست؟

هزینه خرید بستگی به ضخامت کلی محصول و مواد اصلی عایق حرارتی آن دارد. استفاده از ساندویچ پانل های هسته EPS است. با این حال ، برای عملکرد طولانی مدت و مقرون به صرفه بودن ، پانل هایی با ضریب هدایت حرارتی برتر انتخاب بهتری هستند-مانند ساندویچ پانل های PIR-core.

مشتریان اغلب در مورد نرخ مالیات بر ارزش افزوده ساندویچ پانل می پرسند. در لهستان ، تمام مصالح ساختمانی ، از جمله ساندویچ پانل ، 23 درصد مالیات بر ارزش افزوده دارند.

بهتر است ساندویچ پانل های خود را مستقیماً از تولید کننده یا از طریق زنجیره توزیع آنها سفارش دهید. شما می توانید از ساندویچ پانل در زنجان منطقه ای درخواست کنید تا از سایت شما برای مشاوره حرفه ای در مورد بهترین فرایندها و مواد بازدید کنند. با بررسی نیازهای شما ، نماینده فروش می تواند به سرعت یک نقل قول سفارشی به شما ارائه دهد. در کنار توجه مشتری به نمایندگی های فروش ، شما می توانید در هر مرحله از تحویل پروژه از مهندسین طراحی یا مشاوران فنی پشتیبانی دریافت کنید.

ساندویچ پانل ها چگونه روی دیوار یا سقف نصب می شوند؟

ساندویچ پانل ها آسان و سریع نصب می شوند. از تجربه عملی ، نصب 600 متر مربع ساندویچ پانل تقریباً 8 ساعت برای خدمه ساختمانی ماهر به طول می انجامد.

مراحل نصب ساندویچ پانل دیوار و سقف به شرح زیر است:

1. مصالح ساختمانی به کارکنان تحویل داده می شود: تحویل شامل ساندویچ پانل ، اجزای زیر قاب (اشکال سرد شکل) و لوازم جانبی (شامل چشمک زن ، اتصال دهنده ، واشر ، مهر و موم و غیره) است. شرکت ائل پانل می تواند تمام اجزای مورد نیاز برای تکمیل مراحل نصب را ارائه دهد.

2. مواد تحویل شده توسط حامل با تجهیزات جابجایی ساختمان تخلیه می شوند.

3. زیر چارچوب ها مونتاژ شده و با تیرها ، پست ها و پرلین ها نصب می شوند.

4. کاور محافظ از ساندویچ پانل ها برداشته می شود.

5- ساندویچ پانل ها با استفاده از بستهای مناسب به اعضای سازه زیر قاب چسبانده می شوند.

6. اتصالات بین ساندویچ پانل ها آب بندی شده و چشمک زن نصب می شود.

برای بستن ساندویچ پانل به چند پیچ ​​نیاز دارم؟

 این متداول ترین سوال مشتریان در مرحله آماده سازی پروژه است. تخمین تقریبی 1.1 بست در هر متر مربع ساندویچ پانل است. تعداد واقعی ، فاصله و طرح بستگی به تصمیممهندس طراحی پروژه و/یا تامین کننده مصالح ساختمانی دارد.

درباره نصب ساندویچ پانل بیشتر بدانید:

 

هر نوع ساندویچ پانل به عنوان روکش دیوارها و سقف ها عمل می کند. بسته به نیاز پروژه ، روکش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ساندویچ پانل EPS-core (گزینه بودجه) ؛
ساندویچ پانل هسته پشم معدنی (برای سازه هایی با مقاومت بیشتر در برابر آتش) ؛
ساندویچ پانل های PIR-core (هر زمان که پارامترهای عایق حرارتی خوب ضروری باشند).

ساندویچ پانل ها را می توان در تمام انواع سازه ها استفاده کرد. تخیل شما محدود است. با این حال ، در حالی که ساندویچ پانل ها عموماً در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند ، در برخی از پروژه های مسکن از پارتیشن گل میخ و ساندویچ پانل نیز استفاده می شود.

با توجه به زمان کوتاه نصب و پوشش واحد بزرگ ، ساندویچ پانل در ساخت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد:

ساختمانهای انبار
امکانات ورزشی
سردخانه ها و فریزرها
مراکز خرید
ساخت ساختمان
ساختمان های اداری

 

 

ساندویچ پانل ها را می توان با سایر محلول های ساختاری ترکیب کرد. یک گزینه محبوب این است که پانل ها را به عنوان روکش خارجی دیوارهای خارجی مراکز خرید ، از جمله سازه های سقفی با لایه ساندویچی ، نصب کنید: ورق های پروفیل جعبه ، عایق حرارتی (به عنوان مثال ساندویچ پانل های Thermano PIR) و یک غشاء ضد آب.

تاریخ : 11-10-2021 , 8:57  بازدید : 21