رهن و اجاره سوله در مناطق صنعتی

اجاره سوله در جاده مخصوص کرج یکی از دغدغه های بیشتر افرادی است که با توجه به کسب و کاری که دارند شده است.در موارد متعددی بروز یک مشکل با علائم و نشانههایی اولیه همراه است که بی توجهی به آنها دردسرساز میشود . در این حالت اگر چنین حقی در متن قرارداد به موجر داده شود و مستأجر از آن جلوگیری کند ، مرتکب اشتباه شده است و از آنجا که ممکن است این مانع یکی از دلایل و موارد فسخ باشد ، موجر می تواند شکایت کند و درخواست فسخ قرارداد. مدیر یک مجموعه به عنوان راهنمای ارشد و مسئول همه فعل و انفعالات رخ داده در آن ، موظف است تا در اداره انبار خود از یک سو نظارتی دقیق بر تمامی اموری که با صحت و سلامت کالاهای امانت گذاشته شده نزد وی ارتباط دارد ، داشته باشد و از سویی دیگر با تلاش در جهت کسب استانداردهای تعریف شده از جانب شهرداری ، آتشنشانی یا سایر سازمان های ذیلاح ، کیفیت سرویس دهی این سامانه - که در نهایت سودی برای خود او خواهد داشت - را افزایش دهد .

اجاره سوله در جاده مخصوص اما موارد خاصی هم دراین تعریف وجود دارد که نادیده گرفته شده است. گاهی با رعایت همه موارد فوق خیالمان از استراکچر انبارمان آسوده است که به ناگاه خبر تخریب بخشی از آن به گوشمان میرسد! از سوی دیگر نوع آب و هوایی که سوله در آن احداث می شود نیز موثر است.  اجاره سوله در جاده مخصوص یا بزرگراه شهید لشگری یکی از معدود مسیرهایی است که تهران را به کرج متصل میکند. به عنوان مثال ، اگر عنوان نمونه ای از قرارداد اجاره سوله صنعتی نوشته شده باشد ، معلوم می شود که سوله برای بهره برداری و کار صنعتی اجاره داده شده است. در مثال های فوق ، مراکزی همچون خیابان لاله زار برای کالای برق و مراکز متعددی همچون پایتخت ، رضا ، علاالدین و … این توضیحات که به قول مولانا « هر کسی از ظّن خود » به آن نگاه می کند ، سبب می شود تا در هنگام اجاره انبار تنها ذخیره یک کالای خاص به ذهنمان بیاید ، هرچند انبار در هر شکل و نوع خود پدیده ای برای حراست از محصولات گوناگون می باشد ؛ ناگفته نماند که در این مورد خاص برآورد ویژگی های انبار از زاویه دید یک شغل و کالای خاص ، نه تنها بد نیست بلکه کاملاً لازم و ضروری می باشد .

اجاره سوله در جاده مخصوص البته باید توجه داشت که اجاره سوله نوعی اجاره انبار است ، زیرا درصد زیادی از سوله های اجاره ای نقش ذخیره سازی را برای صاحبان آن ایفا می کنند ، اما در بسیاری از موارد از آن متفاوت استفاده می کنند. در چنین شرایطی که همه موارد را رعایت کرده اما باز هم با این مشکل مواجه میشویم، وجود عواملی که ذره ذره یا به ناگاه به این ساختار ضربه زدهاند دلیل اصلی این اتفاق است . این در حالیست که در نمونه های خارج شهری هم شرایط به گونه متضادی خودنمایی می کند . توضیحات اضافی در بخش موضوع قرارداد یا اجاره داده شده است ، زیرا عنوان عبارتی کوتاه است که به طور خلاصه محتوای کلی قرارداد را شرح می دهد. به همین دلیل است که گفته می شود اگر در نواحی مرکزی ، جنوبی و غربی پایتخت نیازمند اجاره انبار هستید ، داشتن نگاه ویژه ای به مجموعه انبارهای پیمان که با قرار گیری در منطقه 18 تهران به هر سه ناحیه مذکور نزدیک است خالی از لطف نمی باشد . به عنوان مثال چنانچه لق بودن یک ستون را مشاهده کردیم، شکم دادن یک طبقه را دیدیم یا شاهد حمل بد محصولات توسط کارگرانی بیتوجه بودیم، برماست که در همان لحظه به آن پرداخته و به تعدیل یا رفع مشکل مذکور بپردازیم .

اجاره سوله در تهران چنانچه فضاهای تفکیک شده قفسهها را دارای طول، عرض و ارتفاع مشخصی بدانیم، باید به این نکته توجه کنیم که اولاً قرار دادن به زور محصولات در آنها جایز نیست، هریک از این قفسهها تحمل وزن مشخصی دارند، در صورت نداشتن بادخور یا فاصله با ردیف و ستونهای دیگر روی آنها (به ویژه در هنگام خروج از جای خود) تأثیر میگذارند و نهایتاً عدم حفظ تناسبشان (مثلاً قرار گرفتن اجسام سنگین در بالا و سبک در پایین به عنوان یک عامل نامطلوب) موجب ریزش و از هم گسیختگی این ساختار میشود . به عنوان مثال ، هنگام اجاره سوله صنعتی باید در مورد مشخصات و ابعاد این نوع سوله صحبت کنیم. در مثال قرارداد اجاره سوله صنعتی یا نمونه قرارداد سوله برای هر شغل ، اشخاص حاضر در قرارداد اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی ملزم به ثبت نام در سیستم ثنا هستند. همان موضوعی که این قرارداد برای آن نوشته و تهیه شده است.

 لینک های مرتبط :

https://www.treasury.gov/cgi-bin/redirect.cgi/?https://soletop.ir/312351c3

 

https://canvas.ucsc.edu/eportfolios/691/categories/1649

 

تاریخ : 5-10-2021 , 3:18  بازدید : 13