درباره چاپخانه های بزرگ تهران چه میدانید؟

در این مقاله به معرفی 5 چاپخانه مشهور در تهران می پردازیم . پس در ادامه با ما همراه باشید:

 

۱. چاپ شهریور

 

چاپ شهریور کار خود را با تهیه و نصب یک دستگاه سی‌دی دو ورقی پنج رنگ (همراه با لاک) بنیان گذاشت. این ماشین توسط خود ما به شکل مستقیم وارد شد که خریدی کاملا برآورد شده و طبق برنامه ریزی بود،

ما از ابتدای کار به دنبال راه اندازی مجتمع چاپ جامعی بودیم که همزمان توانایی پوشش دو بازار اصلی چاپ یعنی بسته بندی و نشر را دارا باشد و دستگاه مذکور همان چیزی بود که از ابتدا برای کار خود در نظر داشتیم.

چاپ شهریور برنامه های مدونی برای توسعه خود در نظر دارد که برای به ثمر نشاندن آنها روی همکاری خود مجموعه صفر تا صد حساب کرده است، بیشک این همکاری ادامه دار خواهد بود.

چاپ شهریور مجموعه‌ی جوانی است که برای ماندن آمده و سعی کرده همواره فعالیت های خود را با نام نیک قرین کند، ما مقتضیات بازار وارداتی چاپ ایران را درک می کنیم و ترجیح می دهیم با انعطاف در برابر مشکلات آنها را حل کرده و از دخالتشان در کیفیت خروجی نهایی و رابطه با مشتریان مجموعه جلوگیری کنیم.

 چاپ

۲. مجتمع چاپ نامی نقش

 

پایه گذاری نامی نقش به سال ۱۳۷۹ برمی گردد، ما ده سال قبل از آن شرکت تبلیغاتی داشتیم. شرکت های تبلیغاتی ما با نام های کیمیا، سهند و تک فعالیت داشتند و هر کدام بر روی یک بخش خاص و متفاوت متمرکز بودند و با برندهای مختلفی همکاری داشتند.

 یکی از آنها فقط در حوزه ظروف چینی کار میکرد و تخصص دیگری در بازار مواد غذایی بود. شرکت دیگر هم بیشتر روی بخش مبلمان و لوازم خانگی تمرکز داشت. هر کدام از این شرکت ها با تلاش و تخصصی که داشتند خود را در بازار به عنوان یک برند مطرح کرده بودند.

ما مجموعه نامی نقش را با هدف پیاده سازی ایده هایمان راه اندازی کردیم اما در ابتدای کار سرمایه زیادی نداشتیم و در اینجا هم باز از کارهای تبلیغاتی شروع کردیم.

البته در آن زمان (سال ۱۳۷۹ ) بهترین و رایج ترین دستگاه نزد چاپخانه داران، ماشین چاپ دو رنگ بود و ما هم با همین دستگاه شروع کردیم، با این تفاوت که بیش از آنکه به دنبال کسب درآمد باشیم در پی اجرای ایده ها و نظراتمان بودیم.

 

۳. مجتمع چاپ نقش الماس

۱۵ سال قبل، برادران حاجیلو با سرمایه اندک حرکتی را آغاز کردند که به ایجاد اشتغال برای ۲۵۰ نفر انجامید و ۵۰ درصد سهم بازار چاپ فر مهای عمومی را در اختیار گرفت.

 مجتمع چاپ نقش الماس هم اکنون بدون استفاده از تسهیلات بانکی و حمای تهای دولتی بیش از ۱۰۰ ورق ماشین چاپ را به کار گرفته است که ماهانه بیش از ۴۰۰ تن کاغذ و مقوا را به محصول نهایی تبدیل می کند.

چاپخانه نقش الماس البرز واقع در کرج در فضای تقریباً سه هزار متر مربعی دایر است و شکل کار آن مانند تهران بوده و در آنجا هم فرم های عمومی به چاپ می رسد.

 این مجموعه دارای یک دستگاه لیتوگرافی معمولی (پرسرعت نیست) و سه دستگاه ۴ رنگ و ۵ رنگ رولند ( ۲۰۴ و ۲۰۵ های پرینت ) است.

 

۴. مجتمع چاپ طراحان

 

چاپ طراحان از پایان آغاز کردا سال ۱۳۶۶ ما یک مجموعه خدماتی بودیم که در حوزه ی پس از چاپ فعالیت می کرد. کوچک اما صبور و امیدوار یک دستگاه برش پرفکتا تنها دارایی ما بود اما هر بار که اهرم آن به بالا و پایین می رفت، یک قدم ما را به آنچه در نظر داشتیم نزدیک تر می کرد.

 پشتکار و امید آن چیزی بود که در کمتر از پنج سال مجموعه ی تک دستگاههای ما را به مجتمعي پیشرفته و کامل در حوزه پس از چاپ تبدیل کرد.

روزها می گذشت و ما با عزمی راسخ در کنار تلاش برای تکامل و توسعه به جذب افراد مجرب و کارشناسان خبره پرداختیم. امید بود و توكل بود و عشق وجود داشت، چه چیزی می توانست جلوی این نیروهای رو به تزاید را بگیرد؟

 پروسه ی اعتلا و ارتقای ما چهار سال به طول انجامید و در نهایت به سال ۱۳۹۵ مزد عشق ما پرداخت شد. طراحان توانست نام چاپ را به پیشوند خود تبدیل کند و صاحب یکی از مجهزترین و به روزترین چاپخانه های در نوع خود بشود.

چاپ طراحان امروز به یکی از بهترین، مجهزترین کامل ترین و بزرگترین مراکز تولید کارت ویزیت، چاپ ست اداری و همچنین فرم های اختصاصی خاص تبدیل شده است و با نگه داشت توجه خود روی عامل کیفیت و مشتری مداری، توانسته فاصله طولانی را با رقبای خود ایجاد کند.

ما کیفیت کار در این حوزه را به جایگاهی ارتقاء دادیم که با ثروت یا خلاقیت و دیگر عوامل مفرد این چنینی قابل دستیابی نیست.

خداوند با ما مهربان بود و در این راه پرگدار همواره دستگیر و مددرسان این کسب و کار جوان شد، تا امروز بتوانیم با افتخار چاپ طراحان را یک مجموعه خودساخته و مترقی بنامیم.

5- استدیو هنر امروز

موسسه فرهنگی هنری « آریا هنر امروز » با نام تجاری استودیو هنر امروز مجموعه ای متشکل از جوانان متخصص و هنرمند است که در حوزه های: طراحی کاتالوگ تبلیغاتی ، عکاسی، فیلم سازی، چاپ و تولید محتوا فعالیت می کند. این موسسه در سال 1389 توسط آقای بهمن اصغری با دریافت مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شد. اصلِ بنیادی در مجموعه ما «کارگروهی» و « خلاقیت » در راستای تامین نیاز مشتریان است.

 

استودیو هنر امروز ماموریت خود را بر مبنای ارائه خدمات کامل طراحی، عکاسی، فیلم سازی، تولید محتوا و چاپ به شرکت های نوپا، استارت آپ ها و شرکت های متوسط و بزرگ تدوین نموده است. ما میخواهیم تجربه ای از همکاری را در مشتریانمان ایجاد کنیم تا همواره بعنوان مشاوری امین و تامین کننده ای قوی در میان آنان شناخته شویم.
این همکاری نه تنها در رفع نیازهای خدماتی، بلکه در ارائه راه حل های کاهش هزینه و اجرای بهینه روند همکاری در حوزه های کاری و تخصصی است.

تاریخ : 9-10-2021 , 9:46  بازدید : 162