نمایندگی ساندویچ پانل در تهران

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یک مصالح ساختمانی پیش ساخته در زمینه ساخت و ساز است. ساندویچ پانل شامل دو لایه مواد سخت است که در دو طرف یک هسته سبکمتصل شده است. گاهی به ساندویچ پانل ها پنل های کامپوزیتی نیز می گویند. به پنل های عایق سازه ای ساندویچ پانل گفته می شود . در برخی موارد خاص ، از آنها برای ساخت دیوار یا سقف استفاده می شود. لایه میانی این پانل ها از مواد عایق سبک ساخته شده است. لایه میانی می تواند از موادی مانند پلی استایرن ، پشم شیشه ، فایبرگلاس ، پلی اورتان یا XPS ساخته شود. دو طرف این لایه با ورق های فلزی پوشانده شده است. نوع ورق های فلزی معمولاً ورق گالوانیزه یا ورق فلزی غیر آهنی یا آلومینیوم پیش رنگ شده یا ورق آلومینیومی از پیش رنگ شده است. ساندویچ پانل نوعی مصالح ساختمانی پیش ساخته است که وظیفه اصلی آن عایق حرارتی است ساندویچ پانل ها در دو نوع دیوار و سقف تولید می شوند. پانل ها به طور گسترده ای به عنوان روکش بیرونی برای ساختمانهای یک طبقه و چند طبقه استفاده می شوند.

ساندویچ پنل یا همان ساندویچ پانل به عنوان پانل سقف ، نما و اتاق های برودتی استفاده می شود. این مواد به دلیل سهولت نصب و گزینه های جانبی جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی هستند. ورق های فولادی مانند ورق گالوانیزه در سطوح بالا و پایین استفاده می شود. این ورق ها در رنگ های مختلف تولید و مورد استفاده قرار می گیرند که در زیبایی نما نیز استفاده می شود. علاوه بر این گزینه ، تکنولوژی تولید ساندویچ پنل یا همان ساندویچ پانل

به گونه ای که سالها در برابر خوردگی مقاوم هستند. استفاده از عایق در لایه میانی و ورق هایی مانند ورق آلومینیوم در ساخت تابلوها گزینه های مهمی هستند. در واقع آنها ساندویچ پانل را به گزینه مناسبی برای ساختن ساختمان های مختلف و سیستم های باربر تبدیل می کنند.

معمولاً مواد عایق اصلی مورد استفاده در ساندویچ پانل ها پلی اورتان است. علاوه بر این ، از سنگ های مصنوعی و پلی استایرن استفاده می شود. استفاده از هسته های سبک باعث مقاومت در برابر نیروهای برشی و عایق می شود. در حالی که صفحات اطراف این هسته در برابر هوا و مقاومت در برابر ضربه مقاوم هستند ، در برابر نیروهای کششی و فشاری مقاوم هستند.

تاریخچه و توسعه ساندویچ پانل:

این نوع سیستم ساخت و ساز برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. از آن به ویژه برای ساخت وسایل نقلیه مانند قطار و هواپیما استفاده می شود. توسعه ساندویچ پانل مدرن برای ساختمانها و صنایع مختلف برای اولین بار در دهه 30 قرن گذشته آغاز شد. این محصولات پس از جنگ جهانی دوم رواج فزاینده ای یافت. به خصوص با استفاده از سازمان هایی مانند آزمایشگاه ها ، جنگل ها و معماران ، این محصولات پیشرفت چشمگیری داشته اند.

ساندویچ پانل های مدرن را می توان در طیف تقریباً نامحدودی از تنظیمات ، مسطح ،  منحنی و یکپارچه استفاده کرد. این مواد همچنین در رنگ ها ، پوشش ها ، ضخامت ها و جزئیات لبه بسته به نیاز  موجود هستند. این مواد آماده و پیش ساخته هستند. به طور خاص ، مزایای آنها شامل پوشش با دوام ، استحکام و ساختاری خوب ، سطح عایق بالا و وزن کم است.

 

ساندویچ پانل پیش ساخته چیست؟

ما از این پانل ها برای پوشش سقف و دیوارهای ساختمان استفاده می کنیم. اجزای ساندویچ پانل شامل یک هسته مرکزی و دو لایه بیرونی است. مواد اصلی پانل ها عبارتند از:

پلی یورتان
پلی استایرن
XPS
پشم سنگ
پشم شیشه

و این لایه بین دو لایه مجزا از ورق فلزی ساخته شده از آلومینیوم ، آلوژینک یا گالوانیزه قرار می گیرد. از این ورق ها برای تهیه تابلو با توجه به کاربرد آنها استفاده می شود.

کاربرد ساندویچ پانل پیش ساخته :

ساندویچ پانل بدون شک یکی از بهترین مصالح برای صنعت ساختمان است. در سال های اخیر ، استفاده از ساندویچ پانل بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این مواد به دلیل خواص و مزایای بالایی که دارند ، جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی هستند.
ساندویچ پانل ها مواد سبک وزن با نصب آسان هستند. بیشتر سازندگان ترجیح می دهند به جای مصالح سنگین و سنتی از پانل های دیواری یا سقفی استفاده کنند عمر مفید این سازه ها بسیار زیاد است.

همچنین عمر ساختمان شما را افزایش می دهد.
در صورت خرابی یا مشکل ساندویچ پانل ، می توان این مواد را بدون آسیب جایگزین کرد. این سازه در برابر زلزله و طوفان بسیار مقاوم تر از مصالح سنتی است.

انواع ساندویچ پانل ها با توجه به معیارهای مختلف طبقه بندی می شوند. در مورد کاربرد آنها در سقف یا دیوار ، ما دو نوع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری داریم. باز هم ، هر یک از این نوع ساندویچ پانل ها بسته به ساختار ، تعداد و مواد لایه های مورد استفاده ، انواع مختلفی دارند. گروه صنعتی ائل پانل که در حوزه ساندویچ پانل در تهران فعالیت میکند میتواند شما را در ساختن سازه ای مستحکم و مقرون به صرفه یاری کند.

 

 

:ساندویچ پانل دیواری

پانل های ساندویچی دیواری برای نصب در دیوارهای خانه های مسکونی ، دیوار سوله ها ، کارگاه ها و یخچال ها استفاده می شود. پانل دیواری فراز و نشیب کمتری نسبت به ساندویچ پانل روی سقف دارد. فوم پلی اورتان ، پلی استایرن و فوم xps معمولاً در لایه میانی استفاده می شوند. معمولا ساندویچ پانل دیواری 10 سانتی متری برای دیوارهای سردخانه استفاده می شود. پانل های ساندویچ پانل با ضخامت 2 و 4 سانتی متر برای کاربردهای برودتی و سازه های پارتیشن استفاده می شود.

:ساندویچ پانل سقفی

 

از پانل های سقفی برای نصب در سقف سوله استفاده می شود. مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی کاربرد و مزیت این نوع پانل ها است. ساندویچ پانل سقفی با ضخامت 4 تا 10 سانتیمتر تولید می شود تفاوت پنل سقف و دیوار در نوع طراحی آنها.
این نوع ساندویچ پانل به گونه ای طراحی شده است که از ورود آب از طریق همپوشانی جلوگیری می کند. ساندویچ پانل سقفی دارای پله های بلندتری نسبت به پانل دیواری است. این کار به دلیل بارندگی انجام می شود. لایه های بیرونی این پانل معمولاً از ورق های آلوزینک و گالوانیزه ساخته شده است ، لایه میانی این لایه ها نیز از فوم پلی اورتان که عایق جلو و حرارتی است ، ساخته شده است. ساندویچ پانل ها بسته به نوع لایه های بیرونی و داخلی به انواع .مختلفی طبقه بندی می شوند

تاریخ : 13-10-2021 , 8:2  بازدید : 14