لباس های کودکان را با چه شوینده ای بشوییم؟

#2c2f34;text-align:justify;">نکات مهم در شستشوی لباس نوزاد و کودک چیست؟

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مادرها، شستشوی صحیح و مناسب لباس نوزادان و کودکان است. کودکان، خصوصاً در سال اولیه زندگی، پوست نازک و حساسی دارند و باید هنگام شستن لباس‌هایشان، این نکته را در نظر گرفت. مواد شیمیایی قوی و معطر می‌توانند باعث ایجاد آلرژی یا حساسیت در کودک شوند، از طرفی  لباس کودکان معمولاً لکه‌های پررنگی می‌گیرد و به‌سادگی تمیز نمی‌شود. در این مقاله با راه‌های شستشوی لباس نوزاد و کودک و بهترین مایع لباسشویی آشنا شوید.

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">

#2c2f34;text-align:justify;">اهمیت شستشوی لباس کودکان و نوزادان

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">سیستم ایمنی  نوزادان در بدو تولد ضعیف است، بنابراین نباید در معرض آلودگی قرار بگیرند. در این بین، لباس‌ها اهمیت زیادی دارند چون مستقیم با کودک در تماس هستند و آلودگی زیادی جذب می‌کنند. روش شستشوی لباس‌های نوزادان و کودکان با بزرگسالان متفاوت است. پوست آسیب‌پذیر و نازک نوزاد، ممکن است در مقابل مواد شوینده شیمیایی واکنش نشان دهد و سلامتی کودک به خطر بیفتد.

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">همچنین لکه‌های پروتئینی مانند لکه‌های شیر مادر، باکتری زیادی جذب می‌کنند و ممکن است باعث بیماری کودک شوند. بنابراین بهتر است برای شستشوی لباس نوزاد، از شوینده‌های مخصوص استفاده شود. به‌توصیه متخصصان کودک، لباس‌های نو را قبل از پوشاندن حتماً آبکشی و ضدعفونی کنید. چون لباس‌ها قبل از خرید بارها دست‌به‌دست شده‌اند و ممکن است آلوده باشند.

#2c2f34;text-align:justify;">قبل از شستشو لکه‌ها را از بین ببرید

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">لباس‌های نوزاد معمولاً زود به زود به شیر، ادرار و مواد مختلف دیگر آلوده می‌‌شود. بهتر است قبل از شستشو لکه‌ها را تمیز کنید تا از پاک شدن باکتری‌ها و تمیز شدن لباس مطمئن شوید. برای از بین بردن لکه‌های مختلف، به نکات زیر توجه کنید:

    #2c2f34;font-family:'yekan-regular';text-align:justify;">
  • برای از بین بردن لکه‌های پروتئینی مانند شیر، آب دهان و لکه‌های غذا، می‌توانید لباس‌ها را در آب سرد یا محلول آب گرم و صابون خیس کنید.
  • برای از بین رفتن لکه‌های روغنی مانند روغن‌بچه، پماد، کرم و… از نشاسته یا پودر تالک استفاده کنید. اگر لکه پررنگ است، می‌توانید از فرچه‌های مخصوص لباس کودک کمک بگیرید.
  • برای پاک کردن لکه‌های میوه‌ها، آب‌میوه‌ها و مرباها، از محلول آب و سرکه‌سفید یا آب و الکل استفاده کنید.
  • برای تمیز کردن لکه ادرار و مدفوع می‌توانید از محلول آب گرم و صابون یا آمونیاک کمک بگیرید.

#2c2f34;text-align:justify;">انتخاب شوینده مناسب شستشوی لباس نوزاد

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">انتخاب شوینده مناسب اهمیت زیادی دارد. شوینده‌های غیراستاندارد و معطر، سلامتی پوست کودک را به‌خطر می‌اندازند، همچنین باعث پوسیدگی و از بین رفتن لباس می‌شوند. برای شستن لباس‌های نوزاد، بهتر است از شوینده بدون آنزیم، بدون بو و بدون مواد سفید کننده استفاده کنید. همچنین توصیه می‌شود برای لباس‌های کودکان، از شوینده‌های مایع استفاده کنید، چون سریع‌تر از پودرهای جامع از الیاف لباس جدا می‌شوند.

#2c2f34;font-family:'yekan-regular';">منبع:

https://emrooznegar.ir/what-detergent-should-we-wash-childrens-clothes-with/

تاریخ : 20-11-2023 , 7:25  بازدید : 11