نحوه جلا دادن ظروف در ماشین ظرفشویی

#2c2f34;text-align:justify;">مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی باعث می شود تا روند خشک شدن ظروف بهتر انجام شود و از لک شدن آنها جلوگیری می کند. اما استفاده از این مواد خطراتی را برای بدن انسان و محیط زیست ایجاد می کند. در این مقاله به نحوه استفاده از براق کننده ظرفشویی ، بهترین جلادهنده ماشین ظرفشویی و ژل ماشین ظرفشویی و همچنین خطرات آن می پردازیم و در نهایت به معرفی مواد جلادهنده خانگی و روش های جایگزین می پردازیم.

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">بهترین ژل ماشین ظرفشوی | تنظیم درجه جلادهنده ماشین ظرفشویی ال جی | جلا دهنده ماشین ظرفشویی را کجا بریزیم

#2c2f34;text-align:justify;">جلادهنده ماشین ظرفشویی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">لکه های ظروف همیشه آزاردهنده بوده و بسیاری از افراد به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. خوشبختانه برندهای زیادی از ماشین های ظرفشویی راه حلی برای این مشکل اندیشیده اند و آن استفاده از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی است. در این قسمت به سوالاتی مانند مایع جلادهنده ظرفشویی چیست؟ و براق کننده ماشین ظرفشویی چگونه کار می کند؟ پاسخ خواهیم داد.

#2c2f34;text-align:justify;">مایع جلادهنده ظرفشویی چیست؟

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">مواد جلادهنده ماشین ظرفشویی ترکیبات شیمیایی هستند که موجب از بین بردن لکه ها در ظرفشویی شده و به درخشندگی آن ها کمک می‌کنند. نکته کلیدی در مورد جلادهنده ظرفشویی آن است که در فرآیند خشک شدن ظروف تاثیر میگذارد. چرا که بسیاری از لکه هایی که بر روی ظروف می‌افتند، ناشی از خشک شدن غیر اصولی آنهاست. حال در ادامه خواهیم دید که جلادهنده ماشین ظرفشویی چگونه بر فرآیند خشک شدن تاثیرگذار است.

#2c2f34;text-align:justify;">براق کننده ماشین ظرفشویی چگونه کار می‌کند؟

    #2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';text-align:justify;">
  • مایع جلادهنده شامل موادی است که ترکیب آنها کشش سطحی آب را کاهش می دهد.
  • کشش سطحی در سطح خارجی قطرات آب وجود دارد و باعث کروی شدن آنها می شود و از پخش شدن قطرات روی سطح جلوگیری می کند.
  • جلادهنده با اثر شیمیایی خود بر روی آب از ایجاد قطرات کروی جلوگیری می کند و آب را به لایه ای نازک در سطح ظروف تبدیل می کند که به راحتی آبکشی و خشک می شود.
  • در نتیجه لکه های ناشی از تبخیر قطرات روی ظروف دیگر وجود نخواهد داشت.
  • در واقع جلادهنده ماشین ظرفشویی با حذف قطرات آب باعث خشک شدن سریع ظروف می شود.
  • این باعث درخشندگی بیشتر ظروف می شود.

#2c2f34;text-align:justify;">نحوه استفاده از جلادهنده ماشین ظرفشویی

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">پیش از این شما با مقدار نمک ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی آشنا شده اید. حال در این قسمت قصد داریم تا شما را با طریقه استفاده از مواد جلادهنده در ظرفشویی آشنا کنیم، چرا که پیش از استفاده هر چیزی بهتر است ابتدا با نحوه صحیح استفاده از آن را یاد بگیرید. در صورت استفاده نادرست از مایع جلادهنده ماشین ظرفشویی ممکن است به دستگاه و ظروف و حتی سلامتی خود آسیب وارد نمایید.

#2c2f34;text-align:justify;">زمان مناسب و نحوه ریختن مایع جلادهنده ظرفشویی

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">در پاسخ به سوالات کاربران مبنی بر اینکه “چه زمانی از مایع جلادهنده ظرفشویی استفاده کنیم؟” یا “چگونه جلادهنده ظرفشویی را استفاده کنیم؟“باید گفت که:

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">هر وقت با علامت اختصاری rinse aid یا علامت زیر بر روی صفحه نمایش ظرفشویی خود مواجه شدید نیاز به ریختن مایع جلادهنده دارید.

#2c2f34;text-align:justify;">چه مقدار مواد براق کننده ظرفشویی در دستگاه بریزیم؟

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">معمولاً مخزن جلادهنده ظرفشویی درجه بندی شده است. مقدار مواد جلا دهنده ظرفشویی بستگی به ماشین ظرفشویی شما دارد و باید آن را از دفترچه راهنما مشاهده کنید. اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید، باید مقدار ماده جلا دهنده ظرفشویی را به صورت آزمون و خطا بدست آورید. در پاسخ به این سوال که مقدار مناسب براق کننده ماشین ظرفشویی را چگونه بدست آوریم ، باید گفت:

#2c2f34;font-family:'IRANSansWeb_Light';">منبع:

https://head-line.ir/2023/how-to-polish-dishes-in-the-dishwasher/

تاریخ : 20-11-2023 , 7:32  بازدید : 17