مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد 1401

همانطور که می دانید یکی از آزمون های پرطرفدار کشور آزمون دکترای تخصصی می باشد و هر سال متقاضیان بسیاری به یکی از دو روش: ثبت نام کنکور دکتری سراسری و آزاد و ثبت نام دکتری بدون کنکور، وارد این مقطع می شوند. این داوطلبان علاوه بر آزمون اولیه، موظف به شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد می باشند و بایستی در مصاحبه شفاهی آزمون دکتری نیز حدنصاب علمی لازم را به دست آورند.

هر داوطلب در مصاحبه آزمون دکتری#ff00ff;"> 15 الی 20 دقیقه زمان برای اثبات توانایی های علمی، عملی و پژوهشی خود دارد.

#0000ff;">مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد 1401

پس از اعلام نتایج کنکور دکتری، آن دسته از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های سراسری و یا آزاد شده باشند، بایستی باتوجه به دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری، چیدمان انتخاب های خود را انجام دهند. توصیه می کنیم اگر تاکنون انتخاب رشته برای این مقطع را انجام نداده اید، از مقاله "راهنمای کامل انتخاب رشته کنکور دکتری" برای انتخاب رشته ای هر چه بهتر یاری جویید.

پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته دکترا، داوطلبانی که به مصاحبه دعوت شده باشند؛ بایستی با تقویت رزومه و تسلط بر پایان نامه و رشته ای که در آن مشغول به تحصیل بوده اند، خودشان را برای حضور در مصاحبه شفاهی آماده کنند. در سال های قبل تر، فرآیند مصاحبه در تمام دانشگاه ها به صورت حضوری انجام می شد. #ff00ff;">ولیکن در سال 99 و 1400 به دلیل همه گیری ویروس نوظهور کرونا، مصاحبه حضوری جای خود را به مصاحبه مجازی داده است.

 

 

منبع: مصاحبه آزمون دکتری

تاریخ : 11-1-2022 , 12:30  بازدید : 35